2011 m. rugsėjo 20 d., antradienis
Dantų implantai ir implantacijos procesas
Pagrindinis dantų implantų privalumas yra tas, kad įaugę į žandikaulį, jie suteikia itin tvirtą pagrindą protezui. Visiškai nejudantys protezai užtikrina natūralią kalbėseną, efektyvų ir neskausmingą kramtymą, maksimalų estetinį rezultatą ir, svarbiausia, pasitikėjimą savimi.
Be to, dantų implantai neleidžia sunykti kaului, kuris, netekus šių, ilgainiui plonėja, taip pat užtikrina natūralios veido formos išlaikymą, kitų dantų apsaugojimą ir maksimaliai sumažina kitus nepatogumus, susijusius su dantų praradimu.
Esant situacijai, kai netenkama vieno ar keleto dantų, sraigtinio implanto įsriegimas leidžia išvengti kaimyninių dantų šlifavimo. Tai ypač svarbu, kai šie dantys visai sveiki.
Dėmesio, taupieji! Nors iš pirmo žvilgsnio dantų implantai gali pasirodyti brangesni už kitus gydymo metodus, ilgalaikėje perspektyvoje būtent šie yra ekonomiškesnė investicija. Daugumai žmonių jie tarnauja visą gyvenimą, taigi sutaupoma nemaža pinigų suma, kuri būtų išleista reguliariems išimamų protezų ar tiltų pataisymams. Taip pat reikėtų žinoti, kad su implantu, jums yra įteikiamas ir garantinis lapelis, kuris užtikrina jūsų investicijos saugumą.
Paprastai implantacijos procesas nuo implantacijos operacijos dienos iki suprotezavimo apatiniam žandikauliui trunka 3 mėnesius, o viršutiniam 6 mėnesius.
Esant tinkamoms sąlygoms, kai objektyviai stebimas patikimas implanto fiksavimasis kaule, galimas ankstyvas implanto apkrovimas. Suprotezuojama po implantacijos operacijos praėjus 6 savaitėms (apatiniame žandikaulyje) arba 12 savaičių (viršutiniame žandikaulyje).
Implantai gali būti protezuojami ir tą pačią arba kitą dieną po implantavimo operacijos. Betarpiškas apkrovimas galimas tokiais atvejais, kai kaulas storas, gleivinė sveika, sąkandis taisyklingas, kai implantuojama vietose, kur kramtymo metu implantui tenkantis krūvis nebus didelis. Nauja šypsena galite džiaugtis iš karto! Vis dėl to dažnesniais atvejais odontologai pataria šiek tiek palaukti, kol atsileidžia dantenų tinimas ir nepastebima jokių komplikacijų.
2011 m. rugsėjo 16 d., penktadienis
Dantų balinimo būdai
Televizijos laidų vedėjų, aktorių, politikų – visų visuomenėje žinomų žmonių atributas - balta šypsena. Tiesa, šiandien tai ne tik šių žinomų žmonių atributas. Šiandien įgyti baltus dantis už prieinamą kainą gali kiekvienas, to siekiantis žmogus.
Balinamosios dantų pastos. Balinanti dantų pasta tapo normaliu kiekvienų namų atributu. Tiesa, retas žmogus gali pasigirti reklamose žadamais balinančios dantų pastos rezultatais. Didžiuose prekybos centruose randamos balinančios dantų pastos turi pakankamai mažai dantų spalvai įtakos turinčių medžiagų, o valant dantis tos pačios medžiagos daro įtaką tik kelias minutes. Tiesa, visa tai daroma apgalvojus. Tiesiog per didelis balinimą skatinančių medžiagų kiekis gali padaryti daugiau žalos, nei naudos.
Dantų balinimas lazeriu. Ši procedūra atliekamt tik stomotologo kabinete. Paprastai ji trunka ne ilgiau, kaip valandą. Dantys būna padengiami specialiu skysčiu, kurio didelę dalį sudaro vandenilio peroksidas. Tai medžiaga, kuri turi didžiausią įtaką dantų balinimo procese. Kai dantys jau būna padengti šia žėle, jie yra švytinami specialiu lazeriu, kuris sužadina veikliąsias medžiagas. Nors šis būdas yra vienas greičiausių, teigiama, kad šis būdas nekenkia nei dantims, nei dantenoms.
Dantų balinimas kapomis. Palyginus su kitais balinimo būdais, tai vienas pigiausių ir efektyviausių metodų, kaip pasiekti norimų rezultatų – burną, puošiančius baltus dantis. Šis būdas trunka ilgiau nei balinimas lazeriu. Atsižvelgus į dantų būklę procesas trunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Prieš pradedant procedūrą yra pagaminamos kiekvienam individualiai pritaikytos kapos. Jos atitinka jūsų dantų formą. Tuomet jums įteikiamas specialus skyris ir paaiškinama, kaip vyskta visas procesas. Dantų balinimas kapomis reikalauja kantrybės, nes turėsite tuo užsiimti kasdien. Kiekvieną dieną prieš miegą kapas reikės įsidėti į burną. Prieš tai jos turės būti mirkomos specialiame skystyje.
Žinoma, prieš imantis dantų balinimo procedūros, verta pasikonsultuoti su šios srities profesonalais. Balinant dantis kapomis kurį laiką dantys gali būti jautresni, tuo tarpu po procedūros lazeriu būtina vengti dantis dažančių produktų. Balinimo procedūros nerekomenduotinos neščiosioms ir diabetu bei širdies ligomis sergantiems žmonėms.
Dantų protezai
Dantų protezavimas šiais laikais atliekamas keliais skirtingais būdais, naudojant skirtingas protezų rūšis. Daugelyje odontologijos kabinėtų paprasti stomatologai atlieka protezavimo procedūras, visgi sudėtingesniais atvejais į pagalbą atskuba šios srities specialistai, vadinami odontologai ortopedai. Naudojant įvairias protezų rūšis įmanoma įsistatyti nors ir visus iškritusius dantis. Apie šių rūšis ir papasakosiu šiame straipsnyje.
Vainikėliai
Dantų protezavimas vainikėliu skirtas dantims, kurie gali nulūžti, yra stipriai sunykę ar šių forma yra pakitusi. Šis protezas apgaubia visą dantį iki pat dantenų. Odontologai vainikėlio formą pritaiko kiekvienam asmeniui skirtingai. Protezas yra gaminamas iš bemetalės ar metalo keramikos. Galiausiai vainikėlis gali būti naudojamas tik tada, kai yra išlikusi pakankamai stipri danties struktūra.
Implantai
Neišlikus pakankamai danties struktūrai vainikėlio naudojimas tampa neįmanomas, todėl paprastai likęs dantis yra pašalinamas. Į jo vietą įstatomas implantas. Implantas atlieka danties šaknies funkcijas. Praėjus 3 – 4 mėnesiams po implantacijos turi būti atliekamas dantų protezavimas metalo ar bemetale keramika.
Išimami dantų protezai
Jie gali būti daliniai, jei dar yra likusių nepažeistų dantų arba pilni išimami protezai – tai dantų lankus atstatančios plokštelės, kai nebėra visų dantų. Prieš gaminant išimamus dantų protezus odotologas padaro paciento burnos atspaudus, kuriuos siunčia į laboratoriją, kurioje ir gaminami šie protezai.
Porceliano arba kompozito laminatės
Porceliano laminatės – tai itin plonos plokštelės, kurios suteikia dantims gražią formą ir švytintį baltumą, todėl dantys atrodo estetiškai. Kompozito laminatėms naudojamos plombinės medžiagos. Laminačių pagalba pašalinami priekinių dantų spalvos pakitimai, dantų įtrūkimai, susigrūdimas, nusidėvėjimas, tarpai tarp dantų.
2011 m. rugsėjo 8 d., ketvirtadienis
„Baltos“ šypsenos istorija
Lietuvoje per pastaruosius dešimtmečius kosmetinė odontologija pažengė gana toli. Pavyzdžiui, estetinis plombavimas Vilniuje, dabar atliekamas taip pat puikiai kaip ir Švedijoje. Nemažai šios šalies gyventojų atvyksta į Lietuvą susitvarkyti savo dantų dėl mažesnių kainų. Vis dėl to pasakosiu ne apie tai. Šis straipsnis bus apie kosmetinės odontologijos istoriją, apie tai nuo, ko šis sudėtingas mokslas buvo pradėtas vystyti.
Estetinės odontologijos sritį apima tokios procedūros, kaip dantų balinimas, ėduonies ar traumų pažeistų dantų atkūrimas, netaisyklingai išdygusių dantų korekcija. Praeityje dažniausiai buvo praktikuojamas tik vienas iš šių metodų, tai dantų balinimas. Šimtus metų žmonės naudojo įvairiausius metodus, kurie padėdavo išbalinti dantis, beje ne visi jie buvo saugūs. Dabar pacientai norintys pašviesinti savo šypseną, tai daro vedini grynai estetinių priežasčių, o senovėje balti dantys reiškė tam tikrą statusą, tai buvo turto požymis.
Taigi praeityje gyvenusiems pirkliams, bajorams ar karaliams balti dantys buvo prestižo reikalas. Šios procedūros atlikimui buvo naudojami įvairūs mišiniai. Kai kurios kultūros naudojo įvairias rūgštis balinimo tikslais, tačiau greitai buvo suprasta, kad šios sugraužia danties emalį ir to pasekoje sukelia sunkius danties pažeidimus. Šiurpu! Dantų balinimas ar estetinis plombavimas Vilniuje dabar atliekamas, kur kas saugiau. Na, bet nenukrypkime nuo temos. Įdomu, kad kai kuriose šalyse balinimo procese buvo paplitęs šlapimo naudojimas. Šiame esantis amoniakas puikiai šalindavo ant danties atsiradusias dėmes.
Vėlesniais laikais pirmieji inovatoriai gražios šypsenos atkūrimui naudojo netgi medinius dantis. Netinkamai išaugę dantys buvo ištraukiami į jų vietą įstatant medinius pakaitalus. Taip pat buvo paplitę ir iš šios medžiagos pagaminti protezai. Istorijoje yra žinoma, kad pirmasis JAV prezidentas Abraomas Linkolnas naudojo tokius protezus. Dar vėliau, 20 amžiaus pradžioje vystantis technologijoms odontologai pradėjo naudoti keramiką. Šios medžiagos naudojimas šiuo metu yra labai paplitęs odontologijoje.
Nepaisant to, kad ankstyvoji kosmetinė odontologija buvo labai primityvi. Ji atvėrė kelią šiuolaikiniams metodams ir atradimams. Juk dabar atliekant dantų balinimo procedūrą nebereikia burnos skalauti šlapimu. Taip pat galimas estetinis plombavimas Vilniuje ar bet kuriame kitame didesniame mieste, jei jūsų dantis sudyla ar išauga kreivas ir jums jo nereiks ištraukti.