2011 m. rugsėjo 16 d., penktadienis

Dantų protezai

Dantų protezavimas šiais laikais atliekamas keliais skirtingais būdais, naudojant skirtingas protezų rūšis. Daugelyje odontologijos kabinėtų paprasti stomatologai atlieka protezavimo procedūras, visgi sudėtingesniais atvejais į pagalbą atskuba šios srities specialistai, vadinami odontologai ortopedai. Naudojant įvairias protezų rūšis įmanoma įsistatyti nors ir visus iškritusius dantis. Apie šių rūšis ir papasakosiu šiame straipsnyje.

Vainikėliai

Dantų protezavimas vainikėliu skirtas dantims, kurie gali nulūžti, yra stipriai sunykę ar šių forma yra pakitusi. Šis protezas apgaubia visą dantį iki pat dantenų. Odontologai vainikėlio formą pritaiko kiekvienam asmeniui skirtingai. Protezas yra gaminamas iš bemetalės ar metalo keramikos. Galiausiai vainikėlis gali būti naudojamas tik tada, kai yra išlikusi pakankamai stipri danties struktūra.

Implantai

Neišlikus pakankamai danties struktūrai vainikėlio naudojimas tampa neįmanomas, todėl paprastai likęs dantis yra pašalinamas. Į jo vietą įstatomas implantas. Implantas atlieka danties šaknies funkcijas. Praėjus 3 – 4 mėnesiams po implantacijos turi būti atliekamas dantų protezavimas metalo ar bemetale keramika.

Išimami dantų protezai

Jie gali būti daliniai, jei dar yra likusių nepažeistų dantų arba pilni išimami protezai – tai dantų lankus atstatančios plokštelės, kai nebėra visų dantų. Prieš gaminant išimamus dantų protezus odotologas padaro paciento burnos atspaudus, kuriuos siunčia į laboratoriją, kurioje ir gaminami šie protezai.

Porceliano arba kompozito laminatės

Porceliano laminatės – tai itin plonos plokštelės, kurios suteikia dantims gražią formą ir švytintį baltumą, todėl dantys atrodo estetiškai. Kompozito laminatėms naudojamos plombinės medžiagos. Laminačių pagalba pašalinami priekinių dantų spalvos pakitimai, dantų įtrūkimai, susigrūdimas, nusidėvėjimas, tarpai tarp dantų.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą